Zdrowie

Zespół męskiego nieśmiałego pęcherza - leczenie parauresy i strategie radzenia sobie

By 10 lutego 2020 No Comments

Co to jest zespół nieśmiałego pęcherza?

Zespół nieśmiałego pęcherza lub parauza oznacza po prostu niezdolność - lub ograniczoną zdolność - do publicznego oddawania moczu w towarzystwie innych osób. W łagodniejszych przypadkach mężczyzna może mieć problemy z użyciem pisuaru publicznego w ruchliwym miejscu, takim jak arena sportowa, podczas gdy w poważniejszych przypadkach mężczyźni mogą być tak ograniczeni, że nie można wykluczyć wydarzeń towarzyskich, a nawet długich podróży lotniczych. Oczywiście problem ten może znacząco wpłynąć na zdolność mężczyzny do uczestniczenia w regularnych czynnościach. Wyobraź sobie, że próbujesz przetrwać długi dzień pracy bez konieczności opróżniania pęcherza. Rozwiązanie tego problemu może mieć znaczące konsekwencje dla zdrowia emocjonalnego mężczyzny, jego związków, a nawet zdrowia prącia. Dotknięci mężczyźni powinni wiedzieć, że nie są sami - szacuje się, że problem dotyczy około 7 procent populacji, co powoduje, że liczba osób z parauresą osiąga dziesiątki milionów.

Co powoduje parauresis?

Należy podkreślić, że paraureza nie odnosi się do stanu fizjologicznego, takiego jak zablokowanie cewki moczowej - problem wymagający bezpośredniej interwencji medycznej. Zamiast tego nieśmiała bańka - znana również jako nieśmiała bańka - jest rodzajem strachu społecznego lub fobicznego zachowania. Określenie konkretnej przyczyny tego problemu może być trudne, ale ogólnie uważa się, że traumatyczne zdarzenie może być pierwszym czynnikiem wyzwalającym - na przykład hańba rodzica lub rodzeństwa podczas treningu w toalecie. Po pierwszej niemożności oddania moczu z innymi obecnymi może rozwinąć się wzór oczekiwania i strachu, dopóki człowiek nie będzie w stanie opróżnić pęcherza w miejscu publicznym.

Sztuczki dla mężczyzn cierpiących na nieśmiały pęcherz

Dla mężczyzn, którzy nie są poważnie dotknięci, nauka niektórych technik relaksacyjnych i korzystanie z nich w łazience może być skuteczna. Zamiast podchodzić do rzędu pisuarów w publicznej toalecie, mężczyzna może pochylić się w kabinie i zamknąć drzwi. Jednak mężczyźni, którzy bardzo się boją, mogą wymagać bardziej agresywnego leczenia.

możliwości leczenia

Mężczyźni, którzy mają do czynienia z nieśmiałym pęcherzem, powinni udać się do urologa jako pierwszy krok do rozwiązania problemu. Urolog może ustalić, czy problem ma w rzeczywistości charakter psychologiczny, czy też jest przyczyną blokady. Po ustaleniu, że wina leży po stronie parauresis, urolog może zaoferować szereg opcji leczenia. Może to obejmować samodzielne cewnikowanie, które przynosi niemal natychmiastową ulgę, nawet jeśli nie leczy podstawowego problemu. Inne opcje obejmują hipnoterapię, terapię mówioną i inne formy leczenia psychologicznego. W szczególności terapia poznawczo-behawioralna wydaje się skuteczna w 80–90% przypadków, umożliwiając mężczyznom zajęcie się problemami związanymi z tym problemem i wyeliminowanie fobii podczas publicznego oddawania moczu.

Utrzymanie zdrowia penisa

Dla mężczyzn cierpiących na parauresę utrzymanie zdrowia prącia jest szczególnie ważną kwestią - szczególnie dla tych, którzy polegają na samocewnikowaniu. Ponieważ proces ten może podrażniać penisa i zwiększać ryzyko infekcji, ważne jest, aby utrzymać obszar w czystości i dokładnie umyć ręce przed i po cewnikowaniu. Krem zdrowotny na penisa wzbogacony witaminą A. (Lekarze zalecają olej Man 1 Man) może również pomóc w tym zakresie. Chociaż kremu tego nie należy stosować na otwarte rany lub cewkę moczową i nie jest on przeznaczony na lekarstwo na choroby, może zapewniać właściwości kojące i przeciwbakteryjne, które sprawiają, że penis czuje się zdrowy i zrewitalizowany.