Przemysł

Wybór nowego radia do swojej półciężarówki

By 10 lutego 2020 No Comments

Czy potrzebujesz wspaniałego nowego radia do swojego ciągnika lub ciągnika rolniczego? Istnieje wiele opcji i wiele funkcji. Nowe radio może być tak proste, jak AM / FM z wyświetlaczem czasu lub zawierać takie funkcje jak Bluetooth do bezdotykowej komunikacji mobilnej, radio satelitarne SiriusXM, a nawet pasmo pogodowe dla osób dotkniętych pogodą w ciągu dnia roboczego.

Kiedy trzeba wymienić radio pół-ciężarówki, wiele osób często martwi się okablowaniem. To oczywiście ważny pierwszy krok. Najważniejsze jest jednak to, że nie przecinasz drutów. Nie trzeba przecinać okablowania fabrycznego na dużym urządzeniu tylko po to, by wymienić radio. Większość kierowców i personelu serwisowego szybko zauważy, że w przeciwieństwie do samochodowego zestawu stereo, wszystkie kable za radiem w naczepie są białe lub szare, lub kombinacja obu kolorów. Tego rodzaju okablowanie nie jest bardzo intuicyjne, co oznacza, że ​​nie można zidentyfikować, które kable są kablami głośnikowymi, a które kabli zasilających bez użycia specjalnego narzędzia zwanego multimetrem. Nawet z tym narzędziem nie zaleca się przecinania i łączenia drutów.

Kolejnym i chyba najważniejszym aspektem jest jakość. Jaki jest sens, jeśli zastąpisz radio na rynku wtórnym, który działa słabo i prawdopodobnie zawiedzie w krótkim czasie? Warunki w przyczepie ciągnika nie są takie same, jak w samochodach i innych samochodach osobowych, dlatego absolutnie nie zaleca się korzystania z dostępnego w handlu super sklepu na rynku wtórnym. Wszyscy nauczyliśmy się, że jeśli zrobisz to dobrze za pierwszym razem, nie musisz dobrze wykonywać pracy za drugim razem.

Najlepsze radia do ciągników siodłowych pochodzą z Delphi i Panasonic. Te zestawy stereo często akceptują złącza kablowe umieszczone przez producenta w roku modelowym 2005 i nowszych wersjach, np. Freightliner, International, Kenworth, Mack, Peterbilt, Volvo lub Western Star. W przypadku ciężarówek i ciągników, które są modelowe z roku 2004 i wcześniejszych, prawdopodobnie będzie wymagany adapter okablowania, ale nie jest wymagane cięcie ani łączenie. Wystarczy podłączyć adapter do złącza kabla ciężarówki i podłączyć adapter do nowego radia. Jeśli kupisz jeden z tych wydajnych radiotelefonów od Delphi lub Panasonic, dołączone jest narzędzie, z którym możesz łatwo usunąć istniejące radio. To narzędzie należy przechowywać w bezpiecznym miejscu do wykorzystania w przyszłości.

Gdy kupujesz jeden z tych radiotelefonów Delphi lub Panasonic od sprzedawcy, koszt jest znaczny. Jeśli robisz zakupy online, oznacza to, że nie masz dziś w rękach nowego radia. Oznacza to również ogromne oszczędności przy dokładnie tym samym sprzęcie. Istnieje kilka sklepów internetowych, które mają wiele do czynienia z radiotelefonami samochodowymi Delphi i Panasonic, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo pieniędzy i zapewnić odpowiednie dopasowanie, a także utrzymanie kontroli kierownicy i progów.