Całkowita liczba aplikacji dostępnych w Apple App Store rośnie i daje impuls branży mobilnej. Od czasu do czasu miliony użytkowników wyszukują aplikacje w App Store w poszukiwaniu prawie wszystkiego i wszystkiego, co może poprawić ich życie.

Podczas gdy każdy profesjonalista ma swoje własne zasady i pomysły biznesowe, Apple przywiązuje wagę do pewnych wzorców, które mogą znacznie wpłynąć na komfort użytkownika. Mając na uwadze te implikacje, oto niektóre z ewoluujących trendów w rozwoju aplikacji na iPhone'a, które ukształtują 2017 rok.

Szybkie kodowanie
Swift zyskał popularność w tym gatunku ze względu na szeroką gamę technologii kodowania i ram. Opiera się on na zaawansowanej infrastrukturze kompilatora, która pomaga przy użyciu narzędzi Xcode do pisania stabilnego kodu. W międzyczasie Objective-C stał się bardziej znany dzięki Swift Programming. Jednak kiedy Swift stał się open source w 2015 r., Liczba użytkowników znacznie wzrosła. Przekroczyło to również całkowitą liczbę użytkowników Objective-C.

Aplikacje iMessage
Jesienią 2016 r. Aplikacje iMessage przyspieszyły. Najnowsza aktualizacja systemu iOS 10 jest idealną bazą dla programistów do opracowywania i wdrażania niestandardowych rozszerzeń aplikacji. Wraz z wprowadzeniem na rynek Apple chce polegać na niektórych swoich utraconych użytkownikach z powodu innych popularnych aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp i Facebook Messenger. Te aplikacje oferują więcej możliwości dla startupów, szczególnie podczas opracowywania produktów opartych na sztucznej inteligencji i botów czatowych.

Aplikacje obsługujące rzeczywistość rozszerzoną i GPS
Małe i średnie firmy szybko wdrażają usługi aplikacji lokalizacyjnych. Jest to niezwykle przydatne, gdy klienci otrzymują informacje o produktach i usługach, porównaniach cen, opiniach i różnych innych działaniach związanych z mCommerce. GPS jest najnowszą siłą napędową i jest bardzo popularny ze względu na sukces Pokemon Go w 2016 roku, a także w sektorze detalicznym i automatyzacji. Dlatego użytkownicy prawdopodobnie będą używać kombinacji GPS i AR w najbliższej przyszłości, a także w 2017 roku.

bezpieczeństwo
IPhone zawsze był preferowanym wyborem, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo danych mobilnych osiągnęło bezprecedensowy poziom i stało się głównym problemem gigantów IT. Firma Apple opracowała już aplikację Transport Security (ATS). W tym roku wprowadzone zostaną silniejsze i bardziej kreatywne technologie szyfrowania danych w celu poprawy bezpieczeństwa.

Ostatnie słowo
Chociaż Android wygrywa wszystkie bitwy ilościowe, Apple nadal wygrywa wszystkie bitwy o margines, zapewniając sobie najwyższe miejsce pod względem przychodów. Zarobki z tych aplikacji są dość wysokie i mają lepsze marże. Dlatego nadal tworzone są zachęty do wprowadzania środków i innowacji w branży telefonii komórkowej.