Przemysł

Wartość radia internetowego

By 10 lutego 2020 No Comments

Dzięki wcześniejszym postępom w kompresji komputerowych plików audio w celu łatwiejszej transmisji przez piratów internetowych w latach 80. pionier technologii Carl Malmud założył pierwszą internetową stację radiową w 1993 roku. W żadnym innym konkursie nie był po prostu nazywany „Internet Talk Radio” „”. Polegał głównie na zabawnych wywiadach z kluczowymi graczami z branży naukowej i technologicznej. Od tego czasu rozwój nadawania internetowego rozszerzył się na XXI wiek po tym, jak niektóre koncerty muzyczne były transmitowane na żywo, a muzyka została zastąpiona tradycyjnym radiem i stała się „strumieniowa”.

Kiedy nadawcy internetowi kiedyś potrzebowali własnych serwerów i platform, 365live.com zmieniło grę i nowsze, pojawiły się lepsze technologie, aby dać każdemu możliwość nadawania w społeczności. Tej technologii można teraz używać na urządzeniach mniejszych niż niektóre zegarki na rękę, takich jak B. na iPodzie i smartfonie. Aplikacje takie jak Spotify, Apple Music, Google Music i Pandora należą do ulubionych serwisów streamingowych oraz Slacker.com i Internet-radio.com do rozmów radiowych.

Dlaczego ta technologia jest tak ważna?

Przez długi czas w historii radia mówiono, że z trudem można spodziewać się zmian w technologii i sposobie korzystania z niej przez konsumenta. 21 wiek miał inne plany. Jeśli miałeś tylko niewielki wybór tego, co słyszałeś i kiedy, możesz teraz zaprojektować swoje wrażenia słuchowe zgodnie z własnymi potrzebami. Co, jak i kiedy jest teraz w twoich rękach? Możesz wesprzeć to, w co osobiście wierzysz, a nie to, który program i reklama są skierowane do Ciebie. Możesz ściślej współpracować z osobami, których szukasz, oraz ze społecznościami, do których chcesz dołączyć. Może być używany jako narzędzie do szybkiej transformacji własnego sposobu myślenia i całego życia.

Możliwości, jakie oferuje

Korzyścią są nie tylko słuchacze, ale także nadawcy. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się sponsorować internetowe stacje radiowe, są równie wynagradzani za możliwość dotarcia do określonej grupy docelowej za pomocą reklam, spotów gościnnych lub własnych programów. Jeśli reklamujesz się tylko z tradycyjnymi stacjami radiowymi, możesz spodziewać się niskiego zwrotu, ponieważ tylko ten 30-stronicowy raport Larry'ego Millera z Steinhart Music Business Program na Uniwersytecie w Nowym Jorku musi zrozumieć, że początkujący słuchacze nie interesują się przeszłymi technologiami.

W badaniach stwierdzono: „Generacja Z, która do 2020 r. Ma stanowić 40% wszystkich konsumentów w Stanach Zjednoczonych, wykazuje niewielkie zainteresowanie tradycyjnymi mediami, w tym radiem, które dorastały w cyfrowym środowisku na żądanie”.