Przemysł

Urządzenia radiowe w użyciu i w budownictwie

By 11 lutego 2020 No Comments

Jednym z największych użytkowników urządzeń radiowych w Stanach Zjednoczonych są firmy budowlane na budowach komercyjnych i przemysłowych. Wiele osób jest zaangażowanych w te większe projekty z powodu zagrożeń bezpieczeństwa i wielu zadań. Komunikacja zabezpiecza miejsce pracy, bezpieczeństwo pracowników i realizację projektów. Wybór odpowiedniego krótkofalówki dla tych budów nie jest tak łatwy, jak wybór najdroższego krótkofalówki z katalogu. Wiemy, że cena jest ważna i ten artykuł nie sugeruje zakupu najdroższego sprzedawanego radia. Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego radia należy zadać szereg pytań. Pozwól nam krótko odpowiedzieć na pytania, które powinieneś zadać przy wyborze radia do swojej pracy.

Ile grup dyskusyjnych potrzebujesz? Głównym celem korzystania ze sprzętu radiowego jest komunikacja z innymi na placu budowy. Ilu różnych partnerów umownych jest na miejscu i z iloma osobami musisz się komunikować? Widzimy te typowe kanały w środowisku komercyjnym. Nadinspektor, elektrotechnika, bezpieczeństwo, dźwig wieżowy, inżynieria mechaniczna i praca. Często jest ich znacznie więcej, więc większość firm budowlanych kupuje przynajmniej 16-kanałowe radia.

Jak duży jest projekt? Rozmiar budowanego systemu określa wymagania dotyczące mocy twojego radia. Jeśli Twój projekt jest większy niż Super Walmart, potrzebujesz 4-watowych radiotelefonów. Radiotelefony ręczne są dostępne w poziomach mocy 1, 2, 4 i 5 watów z UHF i VHF. Firma budowlana nigdy nie powinna używać radiotelefonów VHF, ponieważ UHF zawsze działa lepiej, gdy jest beton i zbrojenie.

Czy powinieneś przejść na technologię cyfrową? Istnieje wiele cyfrowych radiotelefonów. Ważne jest, aby wybrać cyfrowe radio, które działa zarówno w trybie analogowym, jak i cyfrowym, ponieważ inni dostawcy na stronie mogą nie być progresywni. Cyfrowe oferuje tę zaletę, że rozmawia z członkami zespołu indywidualnie, oferuje lepszą przejrzystość i dłuższą żywotność baterii. Zauważ, jak łatwo można przełączać między trybami analogowym i cyfrowym. Nie wszystkie cyfrowe radiotelefony są takie same, a cyfrowe radiotelefony mogą nie być kompatybilne z cyfrowymi radiotelefonami innego producenta.

Dlaczego nie powinieneś kupować radia rekreacyjnego? Oprócz tego, że kupujesz zabawkę, krótkofalówki w celach rekreacyjnych nie są przeznaczone do trwałości, więc na dłuższą metę wydasz więcej pieniędzy. Baterie, ładowarki i akcesoria audio do tych modeli mogą być używane tylko okazjonalnie, a nie codziennie. Nie mówimy, że one nie działają, mówimy, że one też nie działają.

Czy potrzebujesz iskrobezpiecznego sprzętu radiowego? Powinieneś kupić iskrobezpieczny sprzęt radiowy tylko wtedy, gdy wymaga tego Twoja firma ubezpieczeniowa lub OSHA. Jeśli użyjesz tych modeli dwukierunkowych, istnieje ryzyko wybuchu. Ponosisz odpowiedzialność za swoją firmę, jeśli kupujesz iskrobezpieczny sprzęt radiowy i nie potrzebujesz go.

Potrzebujesz licencji FCC? To zależy od częstotliwości, z których korzystasz, więc może być wymagana licencja FCC. Istnieje wiele firm, które mogą pomóc Ci uzyskać licencję FCC, a najbezpieczniejsza jest licencja 5-10 lat za mniej niż 1 000,00 USD. Bylibyśmy szczęśliwi, gdybyśmy nie powiadomili Cię, że tysiące radiotelefonów są używane bez odpowiedniego zezwolenia FCC.

Dlaczego nie ma telefonów komórkowych? Dwukierunkowe radia umożliwiają niemal natychmiastową komunikację i pracę w miejscu pracy bez potrzeby korzystania z zasięgu komórkowego. Telefony komórkowe również nie pozwalają na komunikację grupową, co ma kluczowe znaczenie podczas wylewania betonu, podczas pracy dźwigu lub gdy kierownik ochrony wykonuje swoją pracę.

Czy powinniśmy dostać wzmacniacz radiowy? Przekaźniki utrudniają pracę, a wzmacniacze gwarantują, że potrzebujesz licencji FCC. Z przekaźników należy korzystać przy budowie wieżowca, na budowie lotniska i w dużych zakładach przemysłowych. Przekaźniki są również pomocne, jeśli między placem budowy a przyczepą roboczą jest pewna odległość. Jeśli konsekwentnie masz słaby zasięg połączeń z komercyjnymi 4-watowymi radiotelefonami, prawdopodobnym rozwiązaniem jest repeater.

Sprzęt radiowy jest niezbędny na większości budów i powinien być używany. Bezpieczeństwo, koordynacja i bezpieczne kroki to natychmiastowe korzyści, które można osiągnąć za pomocą krótkofalówek. Nie wydawaj za dużo i nie za mało, a będziesz bardzo zadowolony z wydajności swoich radiotelefonów.