Motoryzacja

Top 7 trudnych do uwierzenia chwil, które wydarzyły się w prawdziwym życiu!

By 9 lutego 2020 No Comments

1. statek Grenlandii zaczyna prawdziwy sukces

Można by pomyśleć, że coś tak długiego i nieporęcznego skończyłoby na wąskim pasie wody obok niego. Ten statek został doprowadzony do perfekcji pomimo wszelkich przeciwności losu i jest na najlepszej drodze, aby wyruszyć w podróż przez tysiąc mórz. Wodowanie statków Grenlandii na gaz ziemny jest zbyt niesamowite, aby w to uwierzyć. Statek został wystrzelony za jednym razem i spowodował krótką powódź na drodze obok rzeki. Niesamowity start był udany, a publiczność była zaskoczona płynnym przejściem tego nowego statku napędzanego gazem z lądu na wodę. Przez pierwsze kilka sekund statek wyglądał, jakby miał się przewrócić, ale szybko wstał i wskazał właściwy kierunek. Tak wiele mogło się nie udać, gdy grenlandzki statek został zrzucony z lądu na wodę, ale na szczęście wszystko poszło jak należy i wszystko poszło gładko. Nieznaczne powodzie, które miały miejsce, gdy statek został spuszczony na wodę, szybko opadły, niewielka cena za tak udany start! Statek był tak długi i miał zostać wrzucony w tak wąską przestrzeń wodną, ​​że tyle rzeczy mogło pójść nie tak, ale się nie udało. Jedyną rzeczą, która się wydarzyła, była rozproszona woda, która zalała ten obszar, ale prawdopodobnie było to częste zjawisko podczas wodowania bardzo długich statków.

2. Pilot dokonał awaryjnego lądowania na plaży w Newcastle

Czasami muszą zdarzyć się najbardziej nieoczekiwane wydarzenia, aby uratować życie. Doświadczeni piloci wiedzą, że wszystko może się zdarzyć, gdy wszystko jest w powietrzu. Na szczęście ten pilot miał wieloletnie doświadczenie i był w stanie bezpiecznie wylądować, nawet jeśli była to plaża, a nie lądowisko. Historia tego polega na tym, że samolot z okresu II wojny światowej o nazwie Tiger Moth Plane z powodzeniem wylądował na plaży. Z powodu problemów z silnikiem pilot Charlotte Zeederberg wylądował nagle na plaży, nawet jeśli silnik samolotu zakasłał na ląd. Myślała o wylądowaniu na lotnisku Pelican, ale nie sądziła, by samolot mógł lecieć tak daleko. Ten pilot, który latał przez dwanaście lat, wiedział, kiedy problemy z silnikiem były poważne. Aby zabezpieczyć samolot, rozejrzała się za piaszczystym obszarem Newcastle Beach, który wydawał się najbardziej kompaktowy, by być bezpiecznym pasem startowym dla samolotu. Kiedy wylądowała jąkający się samolot, rozejrzała się dookoła, aby sprawdzić, czy na pokładzie samolotu znajdują się rabusie i ludzie. Na szczęście ich nie było. Najlepsze było to, że ta szczęśliwa kobieta wylądowała bez obrażeń podczas bardzo udanego lądowania awaryjnego. Ten samolot był Tiger Moth 292 i lądowanie na zwykłym pasie startowym, a tym bardziej na piaszczystym pasie startowym, nie było łatwe. Jednak dla tego pilota wszystko wygląda dobrze.

3. Człowiek ucieka z cegieł, które spadają z prędkością błyskawicy na głowę

Czasami chodzenie jest najbardziej niebezpieczną czynnością, jaką możesz zrobić. W dzisiejszych czasach nieoczekiwane rzeczy mogą się zdarzyć w każdym zakątku i dobrym pomysłem jest mieć więcej niż wystarczająco szczęścia, aby uniknąć jakiejkolwiek anomalii. Ten człowiek nie może być szczęśliwszy. Na filmie mężczyzna w mgnieniu oka unika cegieł spadającego budynku, idąc chodnikiem obok budynku w Londynie. Fragmenty z monitoringu wideo pokazują mężczyznę spacerującego po budynku w Stoke Newington w północno-wschodnim Londynie. Minęło zaledwie kilka milisekund, zanim kilka parapetów budynku rozbiło się i upadło bezpośrednio na chodnik po przejściu mężczyzny. Budynek zawalił się z powodu wiatru, który w Anglii wznosił się do siedemdziesięciu mil na godzinę. Doprowadziło to nie tylko do utraty rusztowań, ale także do upadku drzew na kolei. Dobrą wiadomością było to, że w wypadku na High Street Stoke Newington nie doszło do żadnych obrażeń. Ten materiał do nadzoru wideo pochodzi z supermarketu naprzeciwko. Mężczyzna pozostał nietknięty, na szczęście i na przekór wszystkiemu. Drugie wcześnie i zostałby pochowany pod spadającymi cegłami.

4. Star Princess w otoczeniu płonącej wody!

Zwykle statek otoczony milami morskimi wody morskiej jest ognioodporny. Nie było tak w przypadku Star Princess. Wierzcie lub nie, ten statek spłonął, nawet gdy był otoczony morzem! Kto by pomyślał, że coś takiego może się zdarzyć. Około trzeciej nad ranem w 2006 roku zapalił się statek wycieczkowy The Star Princess. Wszyscy pasażerowie obudzili się po siedmiu eksplozjach, po których nastąpił długi gwizdek po eksplozji statku. Pasażerowie zostali zgrupowani i zorganizowani w celu szybkiej ewakuacji. Niektórzy pasażerowie złapali kamizelki ratunkowe i próbowali dostać się do opuszczonych łodzi ratunkowych. Najprawdopodobniej pożar został spowodowany zapalonym papierosem na balkonie statku.

Ogień tego papierosa spalił do stu pięćdziesięciu kabin i spowodował problemy zdrowotne związane z wdychaniem dymu przez ponad stu pasażerów na pokładach od dziewięciu do dwunastu, którymi były pokłady Aloha, Baha i Caribe. Statek wystartował samodzielnie w Montego Bay na Jamajce, a pasażerów szybko ewakuowano. Przywieziono ich do domu z jamajskich hoteli i rejs dobiegł końca. Statek został później wysłany do Niemiec w celu naprawy. Kolejne rejsy transatlantyckie i karaibskie, które miały się odbyć po tym wszystkim, zostały odwołane. Gwiezdna Księżniczka wznowiła regularne operacje od czasu jej naprawy. Pokazuje tylko, jak fatalny może być drobny niedopałek papierosa, jeśli zostanie niewłaściwie wyrzucony na balkon statku wycieczkowego! To musi być lekcja dla przyszłych stoczniowców, aby zapobiec pożarom na statkach wycieczkowych.

5. Ciężarówka rozbija się i przewraca na autostradzie Salt Lake City, złapana kamerą samochodową!

Ciężarówka skręciła, rozbiła się i jechała autostradą Salt Lake City po uderzeniu w inny pojazd. Kamera samochodowa uchwyciła to wszystko na wideo i możemy zobaczyć wszystkie szczegóły tego, co wydarzyło się tego dnia. Dobra wiadomość jest taka, że ​​kierowca furgonetki uciekł bez szwanku nawet po uderzeniu w pojazd. Cóż za cud, biorąc pod uwagę, że nie tylko zdarzył się wypadek samochodowy, ale także zakręt i przewrócenie. Kolejną dobrą rzeczą jest to, że w wypadku nie uczestniczył żaden inny samochód. Po tym nie wystąpiły żadne zdarzenia. Kierowca, który wszystko nagrał, wysiadł, aby pomóc rannym kierowcom na autostradzie, podczas gdy wszystkie inne samochody jechały do ​​przodu. Dzięki Bogu za dobrych Samarytan takich jak on!

6. Awaria mostu na rzece Hudson

Mosty są budowane z uwzględnieniem wymiarów, zwłaszcza gdy przepływa wiele różnych statków. Niestety most na rzece Hudson nie spodziewał się takiego przelewu wody i statków, które uderzyły jeden po drugim pod mostem. Oto przypadek czegoś takiego w filmie. Ulewny deszcz i tony lodu spowodowały, że duży biały statek i kilka innych uderzyło w most na rzece Hudson. Łodzie zderzają się z mostami jeden po drugim, zwłaszcza jeśli są wyższe niż większość łodzi z powodu przelewu rzeki. Widoki z lotu ptaka pokazują ten statek, który normalnie płynie płynnie, by uderzyć w dolną część mostu na rzece Hudson, i tym samym jest ściśnięty pod mostem. Duże pokrywy lodowe uderzają w łódź, gdy zostaje uwięziona pod mostem, a łodzie, które za nią podążają, uderzają w nią, podczas gdy krótsze łodzie mogą przepłynąć. Jest to konsekwencja przelewu wody rzecznej po ulewnych deszczach w tej części kraju. Holowanie należy wykonać, jeśli łódź można uwolnić pod mostem Hudson River. W rezultacie rzeka została tymczasowo zamknięta, a statki, które podążyły, zostały skierowane w nadziei, że uda się zapobiec większej liczbie wypadków między łodziami.

7. Intensywne wiatry obracają ciężarówkę Texas złapaną przed kamerą!

W Teksasie intensywność wiatrów wysadza osiemnastokołową ciężarówkę. To tylko jedna z wielu przeciwności spowodowanych niekorzystnymi warunkami pogodowymi w kraju. Ten film został nagrany na Amarillos Interstate 40 i widać, jak silny jest wiatr. Przegubowa ciężarówka była na boku, a tylne koła były pchane przez wiatr, tak że przyczepa i ciężarówka w końcu przewróciły się na autostradę. Jest to wynik prędkości wiatru do 80 km / h, co nie jest rzadkością w Teksasie. To tylko jedna z wielu ciężarówek dotkniętych intensywnością wiatru w tym regionie.