NASTĘPNY KONKURS Spirit i jego Bobcats mieli pracować z zespołem Idaho w hrabstwie Sawtooth. Duch od dawna nie grał w tym zespole, Grand Forks Falcons. Był pewny siebie, ale Duch przypomniał sobie lata temu, że są twarde w domu. Przez cały tydzień nastrój był optymistyczny; Spirit nadal pracował nad swoim zespołem z całej siły.

W końcu nadszedł piątek i chłopcy wsiedli do autobusu w południe. To była kolejna długa podróż, ale prawie dwie godziny krótsza niż pierwsza podróż sezonu. Zespół udał się na południe drogą Highway 195 do Spokane, a następnie skręcił przez dziesiątki toczących się Palouse Hills, gdy obrał serię utwardzonych bocznych dróg, aby dostać się do autostrady 95 i na południe do swojego przeciwnika. Było to pasterskie tło pastwisk lucerny i świeżo zaoranych pól pszenicy, przeplatanych łagodnie opadającymi wzgórzami, otoczonymi majestatycznymi górami piłokształtnymi.

Larry wezwał głowy do rzutu. Były głowy i kapitan Bobcat został wybrany na przyjęcie. Początkowo był to powolny marsz na boisku, gdy obrona spotkała utalentowanego zaplecza Skosum. Larry w końcu uderzył w Maca długim podaniem w dół, a chłopiec Mojżesza dał swojemu prawemu biodrowi zabezpieczenie, zabrał je, skręcił w lewo i przeszedł 50 metrów do przyziemienia. Ale kątem oka Duch zauważył na polu późną flagę - trzymała się! Duch wpatrywał się w swoich liniowców, którzy podnieśli dłonie i wzruszyli ramionami. Duch zapytał sędziego: „Kto rozpoczął operację?

Mężczyzna w paski odpowiedział: „Numer 63”.

Duch rozejrzał się, podwójnie uderzył i odpowiedział: „Jastrzębie mają numer 63, ale my nie. Kto to robił?” Ale sędzia zignorował Ducha, podbiegł do przeciwnej strony pola i wymienił pozycje z sędzią z drugiej linii bocznej, który wyznaczył dziesięć jardów ujemnych przed potyczką i zejście powtórzono.

Larry był sfrustrowany, ponieważ był pewien, że nikt nie łamie zasady wstrzymania. Nazwał ten sam kawałek, ale jastrzębie były na to gotowe. Obrona przecięła przełęcz i pobiegła z powrotem o pięćdziesiąt metrów do lądowania. Gra toczyła się w ten sposób. Flaga była zwykle wywieszana, gdy Bobcats były daleko od siebie. Największe rozczarowanie dla Ducha i jego drużyny - liczne złamania jastrzębia, ale tylko okazjonalne telefony trafiały do ​​gospodarzy. Trener Sintasket desperacko chciał krzyczeć na sędziów z Idaho, ale był niechętny. Przede wszystkim chciał nauczyć chłopców dobrej zabawy sportowej. Kiedy Duchowi uderzył gwałtowny ból głowy, któremu towarzyszył wąski tunel widzenia i migoczące gwiazdy jak śnieg na ekranie telewizora bez odbioru, pomyślał przez chwilę: Twarz sędziego wygląda jak złośliwe zwierzę.

Gra toczyła się tylko sporadycznie przyłożenie przez jedną z dwóch drużyn. Larry narzekał na tylnego sędziego: „Zatrzymują się, robią tanie zdjęcia i chwytają nasze maski na twarz”.

Sędzia odpowiedział: „Jesteś dużym chłopcem, graj w piłkę”.

Larry nazywa następną grę głębokim podaniem. Pozostał w kieszeni, ale prawnik obrony przedarł się i nielegalnie uderzył Larry'ego w kolana. Kiedy Larry upadł ciężko z krzykiem, nie podniesiono żadnej flagi. Trzeba było mu pomóc i nie mógł nadwyrężyć lewej stopy. Spirit wezwał do przerwy i postawił Chase-In-Winter Jr. na pozycji rozgrywającego. Abel położył lód na nodze Larry'ego i próbował uspokoić chłopca, że ​​wszystko będzie dobrze.

Zaledwie minutę i sześć punktów do tyłu Chase podał piłkę do Swift. Dziura zamknięta przed nim, zepsuta gra, i Szybki pobiegł w kierunku ławki rysia, skręcił za róg, a potem o trzydzieści, dwadzieścia dziesięć. Został wyrzucony spod kontroli ... a potem spóźniony cios w ziemię ... mocny cios jednego z najmniejszych jastrzębi, hełm na plecach. Sprawca pojawił się szybko i nie było flagi. Szybki nie mógł wstać. Gra została zatrzymana, dopóki nie można było mu pomóc z boku. Sanitariusz spojrzał na Swifta i zasugerował, że zostanie zabrany do szpitala. Ojciec Abelsa i ojca Swifta ułożył okłady z lodu na plecach chłopca. Gra zakończyła się po 30 sekundach. Drużyna gospodarzy wygrała 30-24. Pan Skosum i Sylix pomogli Swift do ciężarówki i pojechali na północ autostradą 95 do szpitala hrabstwa Kootenai w Coeur d'Alene. Larry został przywieziony do swojej ciężarówki przez pana Lillooeta i podążyli za Skosums na północ.

W pogotowiu czekało długie oczekiwanie. Ale o pierwszej rano okazało się, że Larry miał skręcone kolano, a Swift miał obrzęk wokół dolnej części kręgosłupa i zranionego mięśnia pleców. Lekarz dyżurujący zalecił, aby nie grać w piłkę nożną przez trzy do pięciu dni, w zależności od warunków. Obaj chłopcy zalecili lody, które włączano i wyłączano co dwadzieścia minut przez następne 24 godziny, oraz kilka ibuprofenu co sześć godzin przez trzy dni. Dała każdemu chłopcu dwa hydrokodony i receptę na kolejne dwadzieścia, w zależności od bólu. W sobotnie popołudnie obaj ojcowie poinformowali Ducha o usposobieniu swoich synów. Pan Lillooet zachował cztery pigułki opiatowe na ból Larry'ego, a resztę wrzucił do ognia. Był świadomy, że epidemia uzależnień narasta. Duch był zaniepokojony, ale ulżyło mu, że jego gracze nie byli w zbyt poważnym stanie. Pomyślał Mogło być znacznie gorzej.