Seria laptopów Sony VAIO jest idealna jako zamiennik komputera stacjonarnego. Szczególnie Sony VAIO SVZ131190X jest sprzedawany tak potężny jak przeciętny komputer stacjonarny. Jest dostępny w trzech wersjach: Carbon Fibre Black, Premium Carbon Fibre Black i Carbon Fibre Gold.

Nie rozpraszaj się ceną podstawową - to naprawdę doskonały laptop. Możesz także zaoszczędzić pieniądze, korzystając z kodów kuponów Sony VAIO dostępnych w Internecie. Marka jest dobra w oferowaniu oszczędności kupującym online.

Chociaż można to dostosować, możliwe jest zamówienie SVZ131190X w standardowej formie. 13,1-calowy wyświetlacz LED obsługuje pełną rozdzielczość HD o rozdzielczości 1920 x 1080. Intel HD Graphics 4000 obsługuje grafikę lepiej niż jego poprzednik 3000, ponieważ jest wyposażony w technologię bezprzewodowego wyświetlania. Pamięć zawiera dysk SSD 120 GB i dodatkowe 8 GB (4 GB x 2 zintegrowane).

Cechą wyróżniającą Sony VAIO SVZ131190X jest procesor Ivy Bridge. Procesor to Intel Core i5 trzeciej generacji (1,70 GHz - 2,60 GHz z technologią Turbo Boost). W przypadku 13,1-calowego notebooka oferuje on dużą wydajność. Technologia Turbo Boost przyspiesza procesor, gdy laptop potrzebuje dodatkowej mocy. Ułatwia to wykonywanie wielu zadań i uruchamianie wymagających aplikacji.

A jeśli Intel Core i5 nie wystarczy, możesz dokonać aktualizacji do Intel Core i7 (2,10 GHz - do 3,10 GHz z Turbo Boost).

Zintegrowana grafika HD 4000 oferuje płynne przyspieszanie wideo. Chociaż nie jest to laptop do gier, może on uruchamiać niektóre popularne gry z niskimi lub średnimi ustawieniami. Nie myśl, że ten model VAIO jest kruchy tylko dlatego, że jest mały. Jest solidny i wyposażony w wykończenie z włókna węglowego. Dysk półprzewodnikowy również nie ma ruchomych części, co czyni go bardziej trwałym. W przeciwieństwie do tradycyjnych dysków twardych, zarysowania są mniej prawdopodobne w czasie.

Podświetlany wyświetlacz LED zapewnia ostry kontrast i wyraźny tekst. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej ekran jest dobrze widoczny we wszystkich warunkach oświetleniowych. Nie musisz się martwić blaskiem i zmęczeniem oczu. Ponieważ ten ekran laptopa Sony obsługuje pełną rozdzielczość HD, możesz cieszyć się klarownością wyświetlacza 1080p, gdziekolwiek zabierzesz ze sobą notebook. Podłącz go do większego wyświetlacza zewnętrznego, jeśli chcesz mieć jakość wyświetlania większą niż 30 cm.

Nie chcesz przegapić okazji zakupu notebooka takiego jak Sony VAIO SVZ131190X. Recenzje naprawdę chwalą tę serię. W przypadku małego notebooka oferuje dużą wydajność i szybkość. Możesz używać go jako zamiennika komputera lub nosić ze sobą przez cały dzień.