Branża odzieżowa i modowa jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Niezależnie od tego, czy jest to odzież dziecięca, męska czy damska, mundury i odzież unisex – segment mody i odzieży rządzi branżą. Ta branża jest nie tylko modna i efektowna, ale także wymaga wszelkiego rodzaju umiejętności online i offline, aby pozostać przy piłce.

Obecność na rynku B2B odzieży modowej i hurtowej pomaga dotrzeć do różnych klas społecznych bez względu na granice geograficzne i wypełnić lukę między producentami odzieży a potencjalnym nabywcą.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, o których każdy kupujący powinien pamiętać, robiąc interesy z dostawcą, aby płynnie płynąć kanałem B2B:

Kontrola tożsamości dostawcy i firmy:

Najlepszym sposobem weryfikacji autentyczności i zmniejszenia ryzyka oszustwa podczas handlu online jest zachowanie należytej staranności przed zakończeniem transakcji. Chociaż rynek B2B jest prostym medium do skontaktowania się z odpowiednimi dostawcami, brak bezpośrednich spotkań w celu prowadzenia działalności wymaga odpowiednich badań przed nawiązaniem stosunków handlowych z dostawcą.

Oto kilka kroków, aby zmniejszyć ryzyko oszustwa dostawcy:

Pełny profil firmy zawiera informacje, które można sprawdzić lub nie sprawdzić. Oto kilka kroków, które należy podjąć, aby ustalić autentyczność dostawcy:

Nazwa firmy wraz z miastem i prowincją

Rodzaj działalności: Jeśli jest producentem, oznacza to, że dostawca sprzedaje tylko produkty, które produkuje. Producenci są wyposażeni i przeszkoleni na niektórych liniach produkcyjnych, co czyni ich wysoce wyspecjalizowanymi w swoich liniach produktowych.

Usługodawca: Niektóre firmy handlowe są niezależne, a inne są właścicielami lub są własnością firmy produkcyjnej. Chociaż wszyscy starają się unikać pośredników, na świecie istnieje wiele firm, które eksportują swoje produkty za pośrednictwem firm handlowych. Tutaj firmy handlowe odgrywają ważną rolę. Mogą istnieć firmy, które nie dodają wartości, a kontakt z tymi dostawcami tylko podnosi koszty.

Sprawdzanie jakości produktu

Mówi się, że dobry producent nie jest tym, który jest całkowicie wolny od problemów z jakością, ale tym, który stale monitoruje jakość podczas produkcji. Upewnij się, że dostawca gwarantuje, że skontaktujesz się z Tobą w odpowiednim czasie, jeśli okaże się, że zakup odzieży jest wadliwy i że istnieje odpowiedni system do rozwiązywania problemów z jakością materiałów odzieżowych. Zgodnie z ISO produkt wymaga więcej niż szybkiej kontroli, zanim zostanie zapakowany i wysłany. Każdy dostawca musi sprawdzić surowce i komponenty przed produkcją, przeprowadzić kontrole podczas produkcji i przeprowadzić ostateczny monitoring po produkcji.

Pobieranie próbek odzieży

Ubrania i wzory odzieży są bardzo ważne i powinny zostać opracowane i przetestowane przed rozpoczęciem masowej produkcji. Pobieranie próbek jest jednym z głównych procesów w branży odzieżowej i modowej i odgrywa ważną rolę, gdy prowadzisz działalność online. Kupujący składa ostateczne zamówienia dopiero po sprawdzeniu jakości próbek.

Próbka określa zdolność i doskonałość eksportera, sposób prowadzenia działalności. Pomaga to kupującemu ocenić eksportera i organizację, do której należy. Jeśli próbki są dobrej jakości i rozsądnej cenie, oczywiście przyciągnie to kupujących do złożenia zamówienia.

Prowadzenie działalności w portalu B2B może być stosunkowo nowym zadaniem. Jeśli jednak nie zostanie to strategicznie wynegocjowane, zarówno producenci, jak i nabywcy mogą ponieść dodatkowe koszty i dodatkowe godziny.