Podróże

Pomyślny import produktów z Chin - Część 2 - Wizyta u dostawców w Chinach

By 10 lutego 2020 No Comments

Chciałbym podkreślić znaczenie osobistego odwiedzania dostawców w Chinach. Być może słyszałeś, że niektórzy konsultanci wcale nie widzą potrzeby wyjazdu do Chin. Sugerują, że klienci zamawiają próbki i składają zamówienia na podstawie wyników ich oceny.

Zdecydowanie odradzam to i wyjaśniam, dlaczego. Moje ponad 25-letnie doświadczenie w imporcie towarów z Chin nauczyło mnie czegoś innego.

Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę?

Oczywiście istnieje wielu bardzo dużych producentów w Chinach z organizacjami zapewniającymi jakość, które gwarantują względnie stałą jakość produktów. Mogą być z nimi bardziej beztroscy, ale są szanse, że nie będą w stanie zaoferować najbardziej konkurencyjnych cen, ponieważ ich większa organizacja kosztuje. Często mają kanały sprzedaży w twoim kraju, co sprawia, że ​​kupowanie u nich jest mniej pożądane.

Zazwyczaj masz do czynienia z małymi lub średnimi fabrykami, które potrzebują od ciebie jasnych instrukcji. Najlepszym sposobem na to jest spotkanie osobiście. Jednym z problemów w pracy z agentem lub agencją jest to, że chociaż znają szeroką gamę produktów, mogą nie mieć wystarczającego doświadczenia z nimi. Ostatecznie nie można obejść faktu, że chińska mentalność preferuje częsty osobisty kontakt z zagranicznymi partnerami handlowymi i że odwiedzanie ich fabryki jest właściwą drogą.

Przygotuj się na niespodzianki

Mniejsze lub średnie fabryki zazwyczaj oferują najtańsze ceny. Ponieważ chcesz zmaksymalizować zysk z importu, prawdopodobnie jesteś najlepszym partnerem.

Odwiedzając wcześniej wybrane fabryki, możesz zdecydować, z kim chcesz zawrzeć umowę po zakończeniu negocjacji.

Podczas wycieczek po fabrykach doświadczysz wielu niespodzianek i być może będziesz musiał zrewidować swój pierwszy osąd, który uzyskałeś na podstawie wcześniejszej komunikacji z niektórymi fabrykami. Przekonasz się, że niektóre fabryki są mniejsze niż oczekiwano i mają ograniczone zdolności produkcyjne we własnych lokalizacjach. Nie chcesz przegapić swoich zamówień, a zamiast tego chcesz zatrudnić podwykonawcę, który będzie dla Ciebie produkował.

Jest to całkowicie niedopuszczalne, ponieważ ci podwykonawcy są zwykle gorsi w zarządzaniu jakością i są mniej zainteresowani Twoimi zamówieniami, ponieważ nie jesteś ich bezpośrednim klientem. Jeśli te wytyczne obowiązują w fabryce, po prostu nie pracuj z nimi, jeśli nie chcesz powodować problemów.

Doradca importujący

Możesz również uzyskać świetne wyniki, zatrudniając neutralną firmę jako osobistego doradcę. Zdobyli niezbędną wiedzę i wiedzę, aby skutecznie radzić sobie z chińskimi producentami i oferować swoje usługi po przystępnych cenach. Wystarczy wysłać im swoje wymagania, a zostaną one wykonane w najlepszy możliwy sposób. Nie musisz też martwić się o fabryki niespełniające norm, ponieważ mają sposoby na ich obejście. Musisz upewnić się, że nie mają specjalnych relacji z żadną fabryką, aby upewnić się, że dokładnie przestrzegają twoich instrukcji.