Przemysł

Ojciec radiofonii i telewizji

By 10 lutego 2020 No Comments

W każdą środę wieczorem o 21.00 W San Jose w Kalifornii Charles Herrold siedział religijnie w swoim zatłoczonym biurze, otoczony notatkami, które wyłożył przed sobą. Charles transmitował swój program radiowy, odtwarzał muzykę i czytał wiadomości głównie dla studentów, którzy słuchali radia, które sami zbudowali. Rok? 1912th

Nazywa się go ojcem radiofonii i telewizji i wysyła słuchaczom muzykę i wiadomości, zanim powstało słowo „radio”.

Herrolds & # 39; s & # 39; Program Little Hams był nadawany co tydzień z San Jose do rosnącej rzeszy młodych słuchaczy, a podczas dobrej nocy sygnał można było odbierać w odległości 1400 kilometrów. Charles nagrał nowe i popularne nagrania, umieścił je na fonografie i wskazał na niego. Program trwał od 1912 do 1917 r. Jak na ironię gazeta San Jose skrytykowała nowe lokalne nowe medium i stwierdziła, że ​​zagraża ono „rozrywce na żywo, takiej jak symfonia Teatr ”. Radio było nowe, ale z pewnością nie mogło zastąpić teatru na żywo. W 1994 r. Burmistrz San Jose poświęcił 12 września Charlesowi Herroldowi Dayowi na cześć jego wielkiego wkładu w społeczeństwo.

Guglielmo Marconi z Londynu wcześniej złożył patent dla firmy Marconi Wireless Telegraph Company w dniu 26 kwietnia 1901 r., Który udzielił Marconi patentu „na ulepszenie bezprzewodowego sprzętu telegraficznego”. Z tego powodu Marconi jest znany jako wynalazca radia, to znaczy zdolność do przesyłania sygnału bezprzewodowego. Jednak Charles Herrold jest ojcem i wynalazcą radiofonii i telewizji.