Program dla programistów Facebook Preferred Marketing, poprzednio Program konsultantów programistów Preferred, został zaprojektowany, aby pomóc programistom w opracowaniu produktów, które ułatwią i usprawnią marketing społecznościowy. Firmy deweloperskie wybrane do tego programu otrzymują odznaki PMD na podstawie ich specjalizacji.

Cztery znaczki PMD dotyczą stron (planowanie i kierowanie po, moderacja,
Uprawnienia i inne narzędzia do zarządzania stronami na Facebooku), reklamy (zaawansowane funkcje do tworzenia reklam, zarządzania kampaniami i raportowania), aplikacje (usługi i platformy do budowania integracji społecznościowych - dostosowane lub samoobsługowe) oraz analizy (strona i post) , Testy porównawcze, śledzenie KPI i inne narzędzia do pomiaru wydajności w obiektach Facebooka).

Marketing społecznościowy różni się od tradycyjnego marketingu i wymaga specjalnych umiejętności, aby Twoja marka była widoczna w Internecie. Wybór odpowiedniego partnera może mieć znaczenie. Potrzebujesz partnera, który nie tylko działa strategicznie, ale także osiąga dobre wyniki i przestrzega wytycznych Facebooka.

Praca z preferowanym programistą marketingowym różni się od pracy ze zwykłym programistą aplikacji. Ponieważ PMD są wybierane po starannym procesie selekcji, praca z jednym z następujących elementów ma wiele zalet:

• Lepsza jakość: Programiści Facebook Preferred Marketing różnią się od innych firm deweloperskich pod względem umiejętności rozumienia mediów społecznościowych i różnych możliwości oferowanych przez platformę Facebook. Firmy będące PMD opracowały kilka popularnych aplikacji na Facebooku, zarządzały markowymi witrynami i opracowały bardzo interesujące narzędzia na Facebooku.

• Doskonała zgodność: PMD opracowują aplikacje zgodne z zasadami, które są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami. W pełni wykorzystują interfejsy API i platformę Facebooka oraz zawierają wtyczki i inne narzędzia, które nie pozostawiają miejsca na problemy techniczne. Nie ma więc ryzyka, że ​​Twoja kampania zostanie zawieszona lub usunięta z powodu naruszenia zasad.

• Optymalna obsługa aplikacji: Facebook przedstawia nowe funkcje społecznościowe, wytyczne i wytyczne reklamowe. Firmy uczestniczące w programie PMD otrzymują dodatkowe wsparcie od przedstawicieli PMD. Pomaga im to rozwijać i wspierać aplikacje, które nie ulegną awarii, gdy Facebook wprowadzi zmiany na platformie.

• Większa swoboda projektowania: Jeśli masz pomysł na innowacyjną aplikację lub kampanię, w której Facebook jest zintegrowany z różnymi mediami, takimi jak telewizja lub billboardy cyfrowe, PMD może omówić swoje opcje z zespołem programu PMD i znaleźć najbardziej odpowiednie dla Ciebie rozwiązania.

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją sieć poprzez działania na Facebooku, poszukaj preferowanych programistów marketingu, którzy oferują interesujące aplikacje i kampanie na ich korzyść. Doświadczenie związane z pracą z PMD będzie zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące.