Błąd
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 983
niedziela, 06 październik 2013 19:04

Gwałty w szkołach

Napisał 
Oceń ten artykuł
(17 głosów)

 

Ktoś kiedyś porównał religię do przyrodzenia; kiedy obcujesz z nią sam na sam, wszystko jest w porządku, kiedy pokazujesz na ulicy licz się z tym, że nie każdemu będzie się to podobało, a gdy próbujesz ją wepchnąć w gardło drugiego człowieka, bądź pewien, że mu się to nie spodoba. Należy uświadomić sobie pewną prawidłowość: codziennie w tysiącach szkół naszego kraju dochodzi do gwałtu na setkach tysięcy dzieci. Jest to gwałt symboliczny. Kler i jego cywilni przedstawiciele usiłują na różne irracjonalne sposoby wtłoczyć ciemnotę w umysły dzieci i młodzieży. Na biologii nauczanie o ewolucji, a na religii godzinę później o stworzeniu. To niestety standard. Jedyny pocieszający fakt w dzisiejszych czasach jest taki, że młodzież jednak korzysta ze zdobyczy nauki i techniki, i rozwija myślenie. Pyta, drąży, nie przyjmuje dogmatów, bo na swoich rodziców – lepiej lub gorzej zmagających się z ziarnem - najczęściej liczyć nie może.

Czy istnieje w placówkach oświatowych zjawisko bardziej niepokojące od obecności i drążenia klechów? Niestety tak. Obiektem numer dwa (a może jednak numer jeden?), którego poczynania powinny doprowadzić do zapalenia się u nas czerwonej lampki ostrzegawczej, jest dyrekcja szkoły stawiająca biblię ponad konstytucją. Osoba, która nie tylko nie potrafi pozostawić swoich katolskich poglądów przed drzwiami placówki, w której pełni funkcję kierowniczą, ale dodatkowo prowadzi pełną indoktrynację dzieci i młodzieży uczęszczających do wspomnianej placówki. Wszyscy pamiętamy Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie i jej wspaniały pomysł cyt. "Pamiętam o modlitwie przed i po jedzeniu", łapanki modlitewne i piątkową kontrolę zawartości mięsa w kanapkach organizowaną przez Panią Dyrektor ze szkoły w Lubczynie. Do tego szacownego grona dołączyła ostatnio Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 27 w Rzeszowie, która zorganizowała Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szanowne Panie, w znakomitej większości zapewne również w życiu prywatnym matki, jakoś nie potrafią się wykazać odrobiną empatii. Jak czułyby się posyłając swoje własne dziecko do szkoły, której dyrektor, wspaniały pedagog i nauczyciel z pasją swojego przedmiotu, a jednocześnie ortodoksyjny Żyd lub np. Satanista zorganizował w placówce tydzień kultury jedynej słusznej dla siebie wiary? Religia katolska uczy nienawiści do innowierców i ateistów. Biblijny drugi policzek dawno odszedł w zapomnienie, ataki nie następują już wyłącznie jako najlepsza obrona, ale są precyzyjnie przemyślane i uskuteczniane. Wspomniane Panie Dyrektor powinny niestety otrzymać dożywotni zakaz pełnienia funkcji publicznych w placówkach oświatowych. To najmniejsza z możliwych kar za gwałt symboliczny, potraktowanie podległej sobie państwowej placówki jako prywatnego folwarku, jawne nadużycie władzy.

Zwracam się z apelem do Rodziców: nie bądźcie bierni. Nie pozwalajcie, by w publicznych placówkach oświatowych dewoci gwałcili Wasze dzieci. Bądźcie czujni, zwalczajcie wszelakie przejawy indoktrynacji, nagłaśniajcie nadużycia. Piszcie nam o swoich doświadczeniach, czekamy na Wasze maile.

 

Czytany 5240 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 sierpień 2016 23:32

5 komentarzy

 • Link do komentarza Martyna piątek, 14 listopad 2014 15:36 napisane przez Martyna

  I znowu w sedno.
  Chciałam tylko dodać, że współwinnymi takiej sytuacji jesteśmy my, rodzice. Powinniśmy wszystkie, ale absolutnie wszystkie, nawet te najmniejsze incydenty zgłaszać - najpierw bezpośrednio u dyrektora/ dyrektorki, jeżeli nie pomoże - fundacja wolność od religii, kurator oświaty, rzecznik praw dziecka.

  Kilka afer i odechce im się indoktrynacji

 • Link do komentarza Blister sobota, 18 październik 2014 17:49 napisane przez Blister

  Aramis, wychowanie religijne wyklucza patriotyczne i etyczne, chyba, że masz na myśli odniesienie do Stolicy Apostolskiej.

  Wyjaśnij, jaki "niebezcelowy cel" masz na myśli.

 • Link do komentarza Aramis niedziela, 05 październik 2014 04:00 napisane przez Aramis

  Chciałem w tym miejscu serdecznie podziękować za ich heroiczną pracę wszystkim katechetom i katechetkom. Wasza praca jest nieoceniona i niedoceniona, choć Wasz wysiłek włożony w wychowanie religijne, patriotyczne i etyczne dzieci i młodzieży, często ma przełożenie na całe społeczeństwo i najczęściej, na całe życie.

  Warto również uczulać nauczycieli i rodziców przed zakulisowymi próbami wprowadzania do placówek oświatowych teorii "gender", która na zachodzie Europy doprowadziła już do nieodwracalnych zmian w mentalności wielu, głównie młodych, ludzi. Żeby więcej dowiedzieć się na temat tego zjawiska warto poczytac i posłuchać Pani Redaktor Marzeny Nykiel - z cała odpowiedzialnością moge polecić również jej książkę na ten temat.

  Ta walka już chyba wszelkimi sposobami z religią w szkołach ma swój jasny i sprecyzowany cel i nie jest bynajmniej bezcelowy, proszę o tym pamiętać.

 • Link do komentarza okeda wtorek, 09 wrzesień 2014 21:40 napisane przez okeda

  Moi trzej synowie od gimnazium nie chodzą na religię i nic śię nie dzieje.Za to wolną wolną godzinę wykożystała pani od matematyki isyn został laureatem kuratoryjnego konkursu matematycznego.Najmłodszy poszedł w ślady średniego i został laureatem konkursu chemicznego już w drugiej klasie .Najstarszy studjuje na AGH .Klecha nie ma wstępu do nas do domu a my nie zwracamy uwagi co mają do powiedzenia czarni okupanci.Nie warto ,kochani rodzice,aby wasze dzieci traciły cenny czas na naukę watykańskich bajeczek bo co stracą wasze pociechy teraz to jutro nie wróci!

 • Link do komentarza obywatel niedziela, 13 październik 2013 08:38 napisane przez obywatel

  Oto jedyny złoty środek aby wyeliminować zboczonych kapłanów i zarazem nie uczciwych
  W ostatnim roku seminarium ucinać jaja
  / lub w inny sposób wysterylizować ponieważ do samego siusiu fajka nie musi być w pełni sprawna/ i zobaczymy wtedy jak tam z powołaniem .
  Ma to odbyć się dobrowolnie i tym sposobem jeden problem mamy z głowy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Visitor counter, Heat Map, Conversion tracking, Search Rank

Kalendarz

« Styczeń 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Odwiedź koniecznie:

Użytkownicy

Statystyki odwiedzin

7838880
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
13772
20406
118520
7570180
397531
655506
7838880

Twoje IP: 54.226.41.91
2018-01-19 16:11:31