Przemysł

Implanty dentystyczne - czy NAPRAWDĘ słyszysz radio przez zęby?

By 10 lutego 2020 No Comments

Implanty dentystyczne to sztuczne korzenie zębów zakotwiczone w kości. Ten implantowany wygląd korzenia zęba służy do umieszczania fałszywego zęba lub podparcia koron i mostów oraz na stałe zastępuje zęby, które mogą być szkodliwe dla kości, brakujące lub uszkodzone. Wielu zastanawiało się nad mitem słuchania stacji radiowej z luźnego zapełnienia.

Oprócz faktu, że jest wiele do przeżuwania, a nawet przełykania, mit ten sugeruje, że wypełnienie zęba wykonane z różnych połączeń może faktycznie działać jako antena sygnału radiowego, tranzystor (lub dioda i kondensator) i głośnik jednocześnie.

Fizyka słuchania stacji radiowej przez przedmiot w ustach, taki jak wypełnienie lub implant, nie jest tak skomplikowana. Mocne wypełnienie lub implant musiałby pochłonąć dobre wibracje ze źródła elektrycznego, skierować je do kości szczęki i ucha wewnętrznego i byłby spokój. Problem polega na konwersji sygnału elektrycznego na mechaniczny. Jest to problem AC / DC. Co jeśli stacja radiowa była Talk Radio, a słuchacz byłby przekonany, że wszystkie zęby zostały usunięte? Co za utracona okazja, aby słuchać lepszych stacji i uzyskać lepsze, bardziej świadome porady.

Przyczyną tego mitu był najprawdopodobniej młody dentysta, który lubił spożywać duże ilości cukierków, co doprowadziło do znacznego próchnicy zębów, licznych wizyt u dentysty i jeszcze więcej wypełnień. Młoda pacjentka, oszołomiona i zdezorientowana, zapomniała, że ​​słucha radia przez zatyczki do uszu i przypisała źródło głosów swoim luźnym wypełnieniom.

Uzupełniająca historia wypełnień stanowi bezpośrednią alternatywę dla usuwania zębów. Erozyjna moc kwasu w rozkładzie cukrów prowadzi do wgłębień i słabości szkliwa zębów. Nieleczona próchnica może spowodować infekcję i z pewnością wywoła wiele dyskomfortu i bólu, jeśli nerw będzie coraz bardziej narażony. Dentysta wierci ząb, aby utworzyć otwór, który jest wystarczająco duży, aby uwzględnić właściwości wypełnienia podobne do zaprawy. Pastę nakłada się następnie na otwór w zębie, utwardza ​​i poleruje w celu uzyskania gładkiego wykończenia.

Wczesne wypełnienia wykonano z kompozytów zmieszanych z rtęcią. Rtęć jest bardzo toksyczna i może powodować utratę słuchu u niektórych pacjentów, co jest kolejną możliwą przyczyną mitu radiowego zębów. Po latach znacznej próchnicy i bezpośredniej odbudowy, wypełnień wykonanych obecnie z amalgamatu, kompozytów, porcelany i innych mieszanin materiałów, w tym złota, pacjent zwraca się do dentysty z opcją pośredniej odbudowy, implantów.

Implant to protetyczne podejście zapobiegające utracie zębów, trwałe i długotrwałe. Utrata zęba jest spowodowana różnymi czynnikami, w tym próchnicą, niewydolnością kanału korzeniowego, urazem, chorobą dziąseł oraz starszym zużyciem.

W pewnym momencie były zjadacz cukierków odwraca głowę w pozornie desperackiej próbie wyłączenia radiostacji z cukierków z twardego kamienia, patrzy w lustro i marzy o jasnych i błyszczących zębach, które są trwale przymocowane do implantów dentystycznych. K-SPARKLE to nowa stacja radiowa dla nowego świata, z dala od popowych słodyczy i na pewno nie jest stacją paliwową dla patchworkowego uśmiechu.