Przemysł

grzejnik aluminiowy

By 3 marca 2020 No Comments

Grzejniki aluminiowe są uważane za alternatywę dla znanych nam grzejników stalowych i żeliwnych. Jednak jako stosunkowo nowa oferta w Wielkiej Brytanii detaliści chłodnic często zadają następujące pytania:

• Jakie są zalety grzejników aluminiowych?

• Jaka jest różnica między grzejnikami aluminiowymi a stalowymi lub żeliwnymi?

• Czy muszę zwracać uwagę na coś przy zakupie grzejników aluminiowych?

Korzyści z zastosowania aluminium do produkcji grzejników

Fizyczne właściwości aluminium sprawiają, że jest to idealny materiał do budowy grzejnika. Ma następujące pozytywne cechy:

• Recykling - ponieważ aluminium można łatwo przerobić, aluminium z recyklingu jest szeroko stosowane w produktach codziennego użytku, w tym w grzejnikach.

• Niedrogi - zastosowanie odzyskanego aluminium utrzymuje niskie koszty produkcji.

• Lekki - ułatwia transport i instalację, a zatem jest tańszy.

• Długie okresy gwarancji - grzejniki aluminiowe mają gwarancję do 10 lat, ponieważ materiał ten ma ochronną powłokę tlenkową, która z natury jest odporna na korozję. Jednak inne wpisy mogą powodować ryzyko korozji. Zobacz więcej informacji *;

• Szybka reakcja lub „przewodzenie ciepła” - aluminium zapewnia szybki transfer ciepła z wody w chłodnicy do powietrza w pomieszczeniu. W praktyce oznacza to, że grzejniki należy włączyć tylko na krótko, zanim zajdzie potrzeba miejsca. Z drugiej strony aluminium ochładza się tak szybko, jak żeliwo, które magazynuje ciepło przez wiele godzin.

• Różne kształty i style - aluminium jest stosunkowo miękkie, ale trwałe i ma wysoką „wytrzymałość plastyczną”, co oznacza, że ​​można go rozciągać lub „wytłaczać” w długie paski. Dlatego aluminium jest często stosowane w pionowych modelach grzejników i jest często stosowane w „grzejnikach głównych” we współczesnym stylu. i

• Opcje „Wytnij” - Proces „wytłaczania” pozwala na tworzenie równomiernie ukształtowanych sekcji i grzejników w „wyciętej” konstrukcji. Profilowany profil aluminiowy jest montowany przez połączenie dowolnej liczby sekcji w celu uzyskania pożądanej szerokości; Pozwala to na szeroki zakres szerokości i oznacza, że ​​grzejniki można łatwo dopasować do istniejących instalacji rurowych. Ta sama metoda konstrukcji przekrojowej jest stosowana w przypadku grzejników żeliwnych i niektórych grzejników stalowych. Ze względu na zakres dużych grzejników można osiągnąć ogromną emisję ciepła.

Porównanie aluminium ze stalą i żeliwem

Nie ma materiałów lepszych od innych. Dla wszystkich są zalety i wady. Twój wybór zależy od konkretnych okoliczności i specyfikacji.

• Cena - powszechne jest błędne przekonanie, że koszt grzejnika zależy całkowicie od materiału, z którego jest wykonany, ale wiąże się to z wieloma innymi czynnikami.

• Waga - aluminium jest lekkie, a żeliwo jest ciężkie, a stal leży gdzieś między nimi.

• Okresy gwarancji - grzejniki aluminiowe są zwykle dostarczane z 10-letnią gwarancją producenta, ale grzejniki żeliwne również. Stal zwykle pojawia się mniej po 5 latach, ponieważ stal jest bardziej podatna na korozję. Jeśli jednak chłodnica jest prawidłowo zainstalowana i konserwowana, nie powinno to stanowić problemu.

• Szybkość reakcji - aluminium szybko się nagrzewa, ale następnie szybko się ochładza, a podgrzewanie żeliwa trwa dłużej i zatrzymuje ciepło dłużej po wyłączeniu. Stal leży gdzieś pośrodku.

• Kształty i rozmiary - aluminium jest stosunkowo bardziej plastyczne i ciągliwe niż stal i żeliwo.

* Ochrona przed korozją

Aby spełnić gwarancję na grzejnik, należy go zainstalować zgodnie z sekcją 5 BS5449. Jest to proces, który instalator powinien dokładnie znać. Oznacza to, że po zakończeniu instalacji system musi zostać odpowiednio przepłukany i napełniony, aby usunąć brud i zminimalizować obecność cząstek stałych i pozostałości chemicznych, które mogą powodować korozję i uszkodzenie systemu.

Każda chłodnica (oprócz dodatkowego układu ciepłej wody) musi być używana w połączeniu z odpowiednim inhibitorem korozji.

Inhibitory korozji powinny być stosowane zgodnie z instrukcjami i zaleceniami producenta i powinny uwzględniać specjalne metale w układzie. Inhibitory korozji są dostępne u większości instalatorów & # 39; Kupcy i sklepy ze sprzętem.

Skontaktuj się ze specjalistą od grzejników, aby uzyskać więcej informacji na temat grzejników aluminiowych.