Budownictwo

Dobry glina Brada Parksa - morderstwo czy samobójstwo w Newark, New Jersey? Recenzja Mystery Book

By 10 lutego 2020 No Comments

„Dobry glina” to najnowszy thriller nagradzanego autora Brada Parksa z Carterem Rossem.

32-letni Carter Ross jest reporterem śledczym w Newark-Eagle Examiner, największej gazecie w New Jersey; i uwielbia swoją pracę: „Jedną z podstawowych rzeczy, w które wierzę jako pisarz, jest to, że słowa mają moc poruszania ludźmi”.

Jego zaangażowanie w dziennikarstwo często prowadzi go niebezpieczną drogą do ujawnienia prawdy. aw czwartej książce Parks tajemnica, chaos i radość trwają.

Darius Kipps, dwunastoletni weteran z policji w Newark, umiera z rany postrzałowej w głowę w kabinie prysznicowej czwartej kabiny. a władze uznają to za samobójstwo.

Dlaczego Dariusz miałby się zabić, skoro kochał swoją pracę, żonę i dzieci, a zwłaszcza długo oczekiwanego pięciomiesięcznego syna Jacquille'a?

Po rozmowie z wdową Dariusa Mimi Carter jest przekonany, że jego śmierć nie mogła być samobójstwem. i zaczyna się jego najnowsza przygoda.

Carter żyje prostym życiem w Bloomfield, New Jersey, ze swoim kotem Deadline. i nosi nudną, ograniczoną garderobę wykonaną z plisowanych spodni w dwóch kolorach, dwóch kolorach koszul i trzech odcieniach krawatów.

„Musisz wiedzieć, jaki masz smak na tym świecie, a ja jestem waniliowy” - mówi Carter.

Tommy Hernandez powraca jako stały urzędnik prasowy. Jest 24-letnim Kubańczykiem, Amerykaninem drugiej generacji, który jest „gejem jak dzień”. Carter i Tommy tworzą profesjonalny sojusz i obwiniają się nawzajem.

„Wiesz, jeśli naprawdę chcesz przejść na moją stronę, musisz coś zrobić z tymi spodniami” - mówi Hernández.

39-letnia Tina Thompson jest szefową Carter. Duet gra romans na początku, w którym każdy ma inną agendę. Tina, która jest świadoma swojego malejącego zegara biologicznego, po prostu chce, aby Carter spłodził swoje dziecko. On chce więcej.

Konflikt powstaje, gdy Tina zdaje sobie sprawę, że walczy o uwagę Cartera ze strony Kiry O'Brien, niedawno zatrudnionej młodej bibliotekarki.

Kira zaprasza Cartera na absynt na przyjęcie na strychu jej przyjaciela Paula. Jego gotycki wygląd obejmuje różne kolczyki i tatuaże, a także czarny lakier do paznokci.

Paul bierze udział w interdyscyplinarnym programie doktoranckim „Death Studies” w Rutgers-Newark. oraz stażyści w gabinecie lekarskim hrabstwa Essex, co daje mu klucz do wejścia poza godzinami pracy.

Po tym, jak trio wypiło zielony miętowy płyn, trafia do ciała Dariusza Kippsa w kostnicy, co prowadzi do szalonego doświadczenia jego śmierci.

Stażysta Newark Eagle Geoff Ginsburg został nazwany „Ruthie” w redakcji po Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego. Aby monitorować Cartera, wynajmuje Ruthie, aby opowiedziała historię o mieszkaniu publicznym w Newark.

Carter jest świadoma swojej sztuczki i, co dziwne, przeciwstawia się jej grze, opowiadając Ruthie historię bezglutenowych barwników żywności ekologicznej, domowych testów ciążowych i nowo zainstalowanych toalet w kamienicach Urzędu Miasta Newark.

Czcigodny Doktor Alvin LeRioux (znany również jako Pastor Al) jest drogim mężczyzną o wadze 300 funtów, który prowadzi Kościół Zbawiciela-Miłości-Chrześcijan. Zwołuje konferencję prasową z Mimi Kipps i prosi o dochodzenie w sprawie śmierci jej męża.

Carter jest podejrzliwy wobec swoich zamiarów, zwłaszcza gdy później prosi o zakończenie śledztwa.

Carter wkrótce będzie głęboko w wodach rodziny Czarnych Mafii. a jego Beatnik Chevy Malibu nie może konkurować ze srebrną barwą Mercedesa klasy E, który jest zdeterminowany, aby go zestrzelić.

Red Dot Enterprises przyspiesza akcję, promując strzelanie do starej broni niskiego kalibru w korytarzu I-95, w tym rogatki New Jersey.

„Dobry glina” oferuje typowy humor Parków. Podczas wizyty w Kościele Pastora Al Carter powiedział: „Mam znak na filarze, który mówi: PROSZĘ ODŁĄCZYĆ TELEFON KOMÓRKOWY, GDY JESTEŚ W DOMU BOGA, i zrobił to na wypadek, gdyby Bóg był gotowy pokonać mnie swoją wersją opłat roamingowych ”.

Każdy, kto ma połączenia z Newark, New Jersey lub regionem, będzie szczególnie lubił opowieści o parkach, ponieważ miasto to stanowi centralne miejsce. The Garden State Parkway, Irvine Turner Boulevard; a zdania typu „Nadal jestem facetem z Jersey. Agresywna jazda jest prawem rodowym państwa” jest powiązana.

Uznanie Park ilustruje, dlaczego odnosi on sukcesy. Oprócz powierzchownej wdzięczności dla swojego agenta i wydawcy itp. Parks przyznaje, że ma świetne życie osobiste i zawodowe. i docenia jego czytelnictwo.

Przeczytaj książkę Brada Parksa, a zobaczysz jego eufeptyczną obecność w jego imieniu.

Brad Parks Verlag, Minotaur Books, oferuje wielu utalentowanych autorów tajemnic, w tym Lindę Castillo i Paula Doirona. Główna bohaterka Castillo, Kate Burkholder, jest byłym detektywem amiszów. Paul Doiron pokazuje naczelnika gry Maine Mike'a Bowditcha. Nowa książka Castillo „Her Last Breath” zostanie wydana 18 czerwca 2013 r. Paul Doiron opublikuje „Massacre Pond” 16 lipca 2013 r. Więcej informacji o tych autorach można znaleźć na stronie: http: // www .minotaurbooks.com.