Z powodu silnych orgazmów, które mężczyźni mogą doświadczać poprzez stymulację prostaty, wielu mężczyzn nazywa teraz prostatę męskim punktem G.

Prostata lub męski punkt G jest istotną częścią męskiego układu rozrodczego. Niestety, wraz z wiekiem gruczoł ten może również rozwinąć się w wiele możliwych problemów zdrowotnych prostaty.

Te problemy zdrowotne prostaty występują u każdego mężczyzny, a objawy zwykle pojawiają się dopiero w wieku czterdziestu lat. Niestety nie wszystkie z tych możliwych problemów zdrowotnych prostaty są leczone.

Niektóre leki mogą pomóc, ale mogą działać bardziej naturalne środki.

Jedną z tych naturalnych metod jest dojenie lub masowanie męskiego punktu G. Ta metoda może przynieść wiele korzyści dla zdrowia prostaty, czy to samodzielnie, czy z pomocą partnera lub profesjonalisty, pod warunkiem, że metoda zostanie przeprowadzona prawidłowo. W przeciwnym razie może być bardzo szkodliwe.

Możliwe choroby prostaty: gruczołu krokowego - zapalenie prostaty. Istnieje wiele form, każda z różnymi przyczynami i możliwymi skutkami.

Łagodny rozrost stercza (BPH) - Prostata powiększa się do punktu, w którym oddawanie moczu staje się bardzo trudne. Objawy obejmują częste korzystanie z toalety i niepewne oddawanie moczu (uruchomienie zajmuje trochę czasu). Jeśli gruczoł staje się zbyt duży, może to ograniczyć cewkę moczową i zablokować przepływ moczu, co powoduje, że oddawanie moczu jest bardzo bolesne i trudne, aw skrajnych przypadkach całkowicie niemożliwe.

Rak prostaty - Jeden z najczęstszych nowotworów i przyczyn śmierci starszych gatunków męskich. W przypadku starszych mężczyzn w wieku 50 lat i starszych zaleca się regularne badania doodbytnicze w celu wczesnego wykrycia tego rodzaju raka.

Ważne rzeczy do rozważenia przy dojeniu lub masowaniu męskiego punktu G.:

  • Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed wykonaniem doju lub masażu prostaty, szczególnie jeśli masz wątpliwości co do zdrowia prostaty, ponieważ masaż prostaty może pogorszyć różne stany prostaty.
  • Będzie to bardzo trudne do zrobienia samemu, jeśli masz nadwagę lub jest elastyczny. Najlepiej jest znaleźć partnera, który będzie dla Ciebie masować lub dojarz, a nawet lepiej, szukać pomocy profesjonalisty.
  • Użyj antyalergicznego smaru wykonanego z wysokiej jakości składników. Przed dojeniem prostaty przetestuj niewielką ilość smaru przy otworze odbytu. Nie używaj śliny jako smaru, ponieważ zbyt szybko traci wilgoć. Smarowanie jest bardzo ważne dla wygody podczas dojenia prostaty, ponieważ suchość może powodować tak duży ból.
  • Użyj lateksowych rękawiczek, aby zapobiec bakteriom i innym potencjalnym problemom zdrowotnym.
  • Nacisk powinien być wywierany stopniowo i bez bólu. Natychmiast przerwij masaż, jeśli powoduje ból, ponieważ masaż nigdy nie powinien powodować bólu. Bardzo pomocne może być pobudzenie mężczyzn przed dojeniem prostaty, ponieważ prostata puchnie z powodu pobudzenia i dlatego jest łatwiejsza do znalezienia i masażu.

Pamiętaj, że dojenie prostaty lub masaż prostaty mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia prostaty.