Przemysł

Czy reklama radia satelitarnego działa?

By 11 lutego 2020 No Comments

Jesteś przedsiębiorcą lub osobą odpowiedzialną za dostarczanie informacji o produkcie lub usłudze. Krajobraz, w którym możesz pomalować swoje przesłanie, jest ogromny z wieloma wzgórzami, mostami i pułapkami. To pułapki, których szukasz.

Prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy reklama radia satelitarnego jest skutecznym wyborem dla Twojej firmy. Rzućmy okiem na to, co oferuje medium i sprawdź, czy to, co reklamujesz, pasuje do niego.

Radio satelitarne jest unikalnym medium. Co tydzień dociera do milionów ludzi, ma setki kanałów na niezliczone tematy i jest usługą opartą na „subskrypcji”, która kwalifikuje wielu subskrybentów do zakupu tego, co sprzedajesz.

Jeśli Twój produkt lub usługa może być dostarczona w dowolnym miejscu w kraju, jest to dla Ciebie świetne medium. Jeśli Twoja firma próbuje przyciągnąć ludzi do jednego miejsca w sklepie, może to nie być świetny sposób na promocję Twojej wiadomości, ponieważ reklama radiowa w radiu satelitarnym dociera do całego kraju. Nie ma możliwości „segmentowania” przesyłek komercyjnych. Wszystko albo nic.

Poza tym jest to jeden z najtańszych sposobów reklamowania się na poziomie krajowym. W przypadku niektórych nadawców koszty reklamy zaczynają się od około 50 USD za każdym razem, gdy są nadawane. Podczas gdy reklama radia satelitarnego nie dotrze do tłumu widzów oglądających główny program w dużej stacji telewizyjnej. Co tydzień dociera do milionów ludzi.

Innym sposobem skuteczności satelitarnej reklamy radiowej jest skierowanie reklamy na ukierunkowane programowanie.

Czy masz produkt dla zwierząt? Są na to programy.

Czy chcesz dotrzeć do miłośników cygar? Są na to programy.

Chcesz dotrzeć do nowych matek? Są na to programy.

Czy chciałbyś komunikować się z CEO? Są też na to pokazy.

Sprzedajesz nową „zabawkę” dla dzieci lub dorosłych? Istnieją również pokazy dla obu.

Lista jest długa. Może istnieć program skierowany do określonych odbiorców, do których chcesz dotrzeć. To sprawia, że ​​jest to jedna z najbardziej przystępnych i ukierunkowanych krajowych możliwości reklamowych.

Czy reklama radia satelitarnego jest dla wszystkich? Nie. Ale dla większości ludzi, z którymi rozmawiam na co dzień, zwykle w medium jest opcja, którą należy starannie rozważyć przy planowaniu kampanii reklamowej.