W Księdze Przysłów 12:27 czytamy: „Leniwy człowiek nie pali tego, na co polował”. To dziwny cytat z Biblii, który moim zdaniem ma poważne konsekwencje dla każdego przedsiębiorcy. Wszyscy wiemy, ile energii myśliwy potrzebuje, aby złapać zdobycz na wolności. Uważany jest jednak za „leniwego”, jeśli nie zrobi następnego kroku, aby upiec to, co złapał podczas polowania.

Co to oznacza dla ciebie i dla mnie na rynku? Czym dokładnie jest pieczenie w sensie biznesowym? Jak zastosować lekcje pieczenia w swoich wysiłkach na rynku? Oto 10 moich spostrzeżeń na ten temat:

1. Pamiętaj, że leniwy człowiek ciężko pracował (polowanie na zwierzęta w dziewiczej dżungli nie jest łatwym ćwiczeniem!), A jednak został opisany jako „leniwy”. 'Leniwa osoba jest zatem odniesieniem do myśliwego, który ciężko pracuje na polowanie na zwierzęta, ale nie przenosi swojego produktu na następny etap przygotowań do spożycia (nie „smaży” tego, co złapał). Tak jak jesteś lzay Kingdompreneur, jeśli nie przeniesiesz swojego pomysłu biznesowego lub modelu biznesowego na kolejny poziom wykorzystania rynku. Nie wystarczy „złapać” lub uchwycić pomysł. Musisz przekształcić ten pomysł w produkty zbywalne, które można zastosować do różnych źródeł dochodów.

2. Lenistwo łowcy, który nie smaży się, nie jest fizycznym, lecz mentalnym lenistwem. W końcu polowanie na zwierzę w lesie wymaga dużo energii fizycznej. Jeśli jednak odmówisz przekształcenia swoich produktów w produkt zbywalny, zbywalny i konsumpcyjny, staniesz się „leniwym” łowcą. Potrzeba dużo wyrafinowanego i mentalnego myślenia, aby przetworzyć lub „upiec” to, co masz, w bardziej wartościowy produkt. Wymaga biznesplanu. Wymaga badań rynkowych. To musi zostać przetestowane. Wymaga to odpowiedniej wielkości liter. Wymaga dobrego zarządzania. Niestety jest to obszar, w którym wielu z nas leniuchuje i skręca za rogiem, aby oślepić się na rynku.

trzeci Mentalne lenistwo występuje wtedy, gdy dana osoba zbyt mentalnie próbuje rozważyć i zbadać możliwości, które są dla niego dostępne poza normalną rutyną. Możesz być bardzo pracowity i nadal być „leniwą osobą”. Zbyt wielu ludzi ciężko pracuje, ale żyją tylko od wypłaty do wypłaty, nie poświęcając się opracowaniu skutecznego planu zarządzania wypłatami i inwestowania ich w celu zwiększenia dochodów z pracy, i ostatecznie nie osiągając pozostawić czek. Podobnie jak w przypadku Kingdompreneur, kiedy „podbijesz” rynek swojego produktu, będziesz oznaczony jako leniwy, jeśli nie zbadasz, jak możesz rozszerzyć ten rynek na inne rynki. Dystrybutor z jednego źródła wkrótce nie będzie działał.

4-ci Dla Kingdompreneur „polowanie” jest tym, co robisz jako zawód (np. Nauczanie, sprzedaż, nauczanie, budowanie, sprzątanie itp.). „Rasting” to to, co robisz ze swoim biznesem, Pieczenie pokazuje, jak dobrze się rozwijasz, co robisz i ile możesz zarobić dodatkowe i ciągłe pieniądze z początkowego dochodu.

5-cia Pieczenie pomaga generować dochód z podstawowego źródła, który wykracza poza początkową ciężką pracę (marketing sieciowy; pisanie książek kazań, franczyzy, inwestycje w nieruchomości). Musimy stale szukać sposobów na poszerzenie naszej pierwotnej bazy dochodów biznesowych

6-ci Pieczenie daje Twojemu produktowi wartość dodaną. Na przykład, skóra zwierzęca przed krową kosztuje kilka centów, ale jeśli ta skóra lub skóra krowy zostanie „upieczona” na wyższy poziom, wykonana przez nią hanband Loui Vitton kosztuje 1000 USD za ten sam materiał. Problem polega na tym, że podobnie jak większość Afrykanów, jedząc torebki „Loui Vitton” jako przysmak „pon-mon” podczas kolacji, wielu ludzi biznesu nigdy nie rozwija potencjału swoich produktów lub wynalazków do tego stopnia, że ​​są odpowiednio „upieczone” jest.

7-ci Pieczenie oznacza przeniesienie produktu lub pomysłu na kolejny poziom generowania użyteczności lub dochodu (tj. Głoszenie kazania, przekształcenie go w książkę, potem w serię płyt CD, potem w coroczną konferencję lub koszulki ): Dobrym przykładem tej zasady prażenia jest osoba, która napisała modlitwę Jabeza. Gdy książka odniosła ogromny sukces, „upiekła” ten cenny produkt i napisała modlitwy naklejkami, koszulami, krawatami, monetami Jabez itp. Napisałeś nawet modlitwę za pomocą wygaszaczy ekranu Jabez.

8-cia Smażenie zachowuje przydatność twojego mięsa przez długi czas („usmażysz” swoją pensję, jeśli zainwestujesz trochę w zapasy, nieruchomości itp.). Smażenie dobrego kazania obejmuje płyty CD, DVD, książki, a nawet filmy. W tym procesie rozwoju seron jest zachowywany przez pokolenia i może uczyć się od niego nienarodzonego.

9-ci Ci, którzy specjalizują się w „pieczeniu”, zawsze dominują nad tymi, którzy odpoczywają po polowaniu. Innowatorzy i ci, którzy wykorzystują oryginalny pomysł niejednokrotnie, zawsze dominują na rynku. Jeśli nie jesteś zaangażowany w pieczenie jako sposób na życie, zawsze jesteś na łasce palaczy swojego produktu, swojego pomysłu lub dziedzictwa. Na przykład kraje afrykańskie dużo „polują”, wydobywając ropę z ziemi, ale wysyłają ją za granicę, aby „upiec” ją przez uprzemysłowione narody. Dopóki nie wróci jako produkty ropopochodne, jest sto razy droższy niż kiedyś. Czy to nic dziwnego, że kraje uprzemysłowione stają się bogatsze, podczas gdy kraje rozwijające się modlą się o bogactwo?

10-cia Wyprzedzanie zawsze odbierze cenne rzeczy od tych, którzy są zbyt leniwi, aby upiec swoje produkty. Ezaw był myśliwym, który nie upiekł tego, co złapał podczas polowania (nie miał rezerw w domu i nie mógł zapobiec swoim poprzednim zabójstwom w lesie. Więc wrócił do domu głodny (wyobraź sobie głodnego myśliwego!), Aby spotkać wędrowca-palacza, który właśnie czekał na okazję zabrania swojego pierworodztwa z owsianki na bałagan, jego „lenistwo”, a nie „pieczeń”, otworzyło go na wyprzedzanie jak Jacob, który zawsze czuwa w celu robienia dobrego interesu, ogólnie rzecz biorąc, Jacob Esau nie zdradził swojego pierworodztwa, został kupiony na rynku z prawem do udowodnienia umowy narzekać i obwiniać ich po podpisaniu umów i wydaniu pieniędzy?

Ezaw, podobnie jak większość ze swoją mentalnością jedzenia teraz i martwienia się o jutro później, stracił swoje pierworództwo, ponieważ chociaż był utalentowanym myśliwym, nigdy nie nauczył się tego, co złapał podczas polowania „usmażyć”, aby negocjować ze słabości i nie doceniać jego spuścizny. Pewnego dnia wrócił do domu głodny, a Jakub, „prażalnik”, który miał gotowe posiłki, skorzystał z okazji, by kupić swoje pierworodztwo za porcję owsianki. Uważaj, aby nie paść ofiarą mentalności Ezawa. Dzięki aktywnemu wsparciu i błogosławieństwu Boga zawsze przegrywają z mentalnością Jakuba na rynku. W przeciwnym razie, dlaczego w Malachiasz Bóg miałby powiedzieć, że JACOB UWIELBIAŁEM I ESAU nienawidziłem?

Jako przedsiębiorca musisz stale szukać nowych sposobów wprowadzania na rynek i rozwoju produktu oraz zwiększania swoich zarobków dzięki jednemu pomysłowi, aby nie ograniczać się do kategorii statystycznej „leniwi łowcy”.