Przemysł

Ciekawe fakty o radiu

By 10 lutego 2020 No Comments

Czy jesteś zainteresowany radiem? W takim przypadku może być interesujące przeczytanie następujących faktów na temat radia. Czytaj dalej.

Pod koniec XIX wieku niemiecki wynalazca Heinrich Hertz odkrył radio. Zrobił to, gdy udowodnił, że możliwe jest przesyłanie energii punkt-punkt bez użycia przewodów.

Włoski biznesmen i wynalazca, znany jako Guglielmo Marconi, jest uważany za wielkiego ojca radia, ponieważ przekształcił to odkrycie w radio bezprzewodowe. Uzyskał również patent i założył własną firmę.

Inny ekspert, David Sarnoff, przedstawił koncepcję nadawania, kiedy zaoferował swoje usługi firmie Marconi Wireless Telegraph Company ze Stanów Zjednoczonych. Zasugerował, że firma może chcieć wypróbować technologię bezprzewodową w celu wysyłania muzyki do innych osób & # 39; Domy.

Dla „Disc Jockey” Lee Deforest jest pierwszym na liście, który gra muzykę z dużej wieży Eiffla.

W Pittsburghu KDKA była pierwszą stacją radiową licencjonowaną w Stanach Zjednoczonych. Frank Conrad KDKA faktycznie zaczął działalność i stał się własnością Westinghouse. Firma produkowała zestawy radiowe i sprzedawała je za 10 USD w popularnym domu towarowym Horne's. Conrad reklamował te zestawy również w KDKA. Co ciekawe, był to pierwszy rodzaj reklamy radiowej; Nie była to jednak prawdziwa reklama.

W Nowym Jorku WEAF zagrał pierwsze prawdziwe reklamy w Stanach Zjednoczonych.

W rzeczywistości pierwsze doniesienia prasowe były oficjalnie odtwarzane w amerykańskiej stacji radiowej i, według KDKA, dotyczyły wyników wyboru między Hardingiem a Coxem.

Złoty wiek radia przypadł na lata 1920–1940. W tym czasie radio stało się bardzo popularne. W tym samym czasie radio było największym medium w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie radio miało dobry program blokowy, który odpowiadał programowi dzisiejszej telewizji. Programy były nadawane w blokach czasowych. Ta transmisja trwała zwykle do godziny. Popularne programy obejmowały telenowele, seriale komediowe, detektywistyczne, programy akcji, wiadomości, dramaty i wiele innych programów.

Podczas wielkiej ery radia pojawiły się niektóre firmy, które produkowały programy, które były odtwarzane w różnych stacjach radiowych. W rzeczywistości stacje były własnością firm. Niektóre z nich były połączone. Pierwsza sieć stała się znana jako NBC. Na początku NBC składało się z dwóch sieci: Niebieskiej i Czerwonej. Ponadto FCC nakazała, aby firma nie mogła posiadać więcej niż jednej sieci. NBC sprzedało więc Blue Network. Nowi właściciele przekształcili sieć w American Broadcasting Company.

W świetnych czasach nadawania programy teatralne były również nazywane operami mydlanymi. Firmy mydlane sponsorowały dramaty.

Nawet podczas drugiej wojny światowej radio stało się najlepszym medium do nadawania wiadomości. Ponadto Edward R. Murrow był najpopularniejszym korespondentem wojennym.

To były zabawne fakty na temat radia. Mam nadzieję, że bardzo ci się podobało.